Domů Blog

Beseda s Radkem Jarošem

01
DUB

Beseda s Radkem Jarošem

Autor: Stratílek Dům sportu

Dům sportu Stratílek v roce 2017 slaví výročí 25 let od svého založení. Za dobu své existence si firma vytvořila výbornou pověst především v oblasti prodeje a servisu jízdních kol a také sportovního vybavení všeobecně.

Beseda s Radkem Jarošem

U příležitosti tohoto významného firemního jubilea uspořádal Hubert Stratílek se svou dcerou a spolumajitelkou Veronikou Samkovou Stratílkovou zajímavou besedu pro své nejvěrnější zákazníky a přátele.

Beseda se konala 1. dubna v hotelu Zlatá Hvězda v Litomyšli a hostem byl náš nejznámější horolezec Radek Jaroš, jeden z pouhých 15 lidí planety, kteří zdolali všechny osmitisícové hory a získali tak titul Koruny Himálaje.

První část přednášky tak byla právě na téma jeho cesty za ziskem tohoto prestižního titulu, populární horolezec popsal nejsilnější zážitky z celkem 25 expedic do nejvyššího pohoří světa, které byly uskutečněny během 20 let. Během hodiny a půl nelze říci vše, ale diváci se dozvěděli základní data a nejzajímavější události z těchto výprav za dobrodružstvím. Při vyprávění některých příběhů se posluchačům doslova tajil dech.

V druhé části se posluchači dozvěděli o výpravě na horu Elbrus v pohoří Kavkaz. Tato cesta byla součástí další velké výzvy, kterou je pro Radka zisk tzv. Koruny Světa – zdolání nejvyšších vrcholů všech světadílů. Tyto expedice jsou pojaty netradičním způsobem, o čemž svědčí i způsob dopravy na Kavkaz - nikoliv klasicky letecky, ale po vlastní ose - před samotným výstupem bylo zapotřebí zdolat 3700 km do základního tábora, jako dopravní prostředek byla zvolena kola Author.

V závěru večera byl i prostor pro dotazy, kde se diváci mohli zeptat na vše, co je zajímalo – ať už na téma expedic do Himálaje či na honbu za Korunou Světa. Beseda byla živá a dotazů bylo hodně, protože Radkovy výpravy jsou vždy atraktivní a plné zážitků a adrenalinových historek. Nestává se navíc každý den, že se naskytne možnost osobně hovořit s takto zajímavou osobností, kterou Radek Jaroš bezesporu je. Někteří si odnesli i malé dárečky, které společnost Dům sportu Stratílek věnovala za správné odpovědi v jednoduchém kvízu na konci besedy.

Tímto bychom rádi poděkovali Radkovi za účast a zároveň mu popřáli hodně úspěchů při jeho dalších expedicích. Již teď se budeme těšit na další setkání na jeho prezentacích a besedách. Tyto akce určitě můžeme doporučit všem – osobitý a bezprostřední projev Radka spolu s atraktivními tématy jsou zárukou perfektního a neopakovatelného zážitku. 

Videoreportáž z celé akce doplněnou o záznam z prostředí firmy a rozhovory s Hubertem Stratílkem a Veronikou Samkovou Stratílkovou naleznete zde

Celá fotogalerie ZDE

Zobrazit více aktualit