28črv
28črv

Běželi jste srdcem

Posted | autor: Dům sportu Stratílek

Běželi jste srdcem! Pro Tomáška.

K létu patří prázdniny, sluníčko a taky ježdění na kole. Ne každý má ale to štěstí, že může šlápnout do pedálů a vyrazit. Jedním z těch, kterým tato samozřejmost nebyla dopřána, je Tomášek, který právě ukončuje první třídu na základní škole v Litomyšli. Trpí totiž svalovou dystrofií. Přesto se výletů na kole s mámou a tátou nebude muset vzdát.

Letos již potřetí pořádaly v Litomyšli „Růžoffky v běhu“ společně s Dům sportu Stratílek akci Běháme srdcem. Ve čtvrtek 28. 6. 2018 se na startu se sešlo více jak 130 startujících všech věkových kategorií. Startovní výstřel zazněl v 17 hodin u restaurace Na Výsluní, odkud se všichni startující vydali na 3 km dlouhou trasu cestami Černé hory. Nejdůležitější tentokrát nebylo, kdo bude nejrychlejší, ale hlasování startujících na jaký dobročinný účel bude věnována částka vybraná na startovném.      

Na základě hlasování startujících bude celá částka v hodnotě více jak 20 000 Kč vybraných na startovném věnována Tomáškovi na koupi speciálního vozíku ke kolu. Přestože takový vozík není právě levná záležitost, díky vašemu příspěvku na startovném si již brzy bude moci Tomášek moci užívat cyklovýlety s rodinou.

Běželi jste srdcem!

Děkujeme vám!