Domů Blog

Pojďte hledat Craftovník

09
ŘÍJ

Pojďte hledat Craftovník

Autor: Stratílek Dům sportu

Dům sportu Stratílek odtajnil, kde roste bájný strom Craftovník a plody nechal sklidit!

Pojďte hledat Craftovník

Daleko na severu, v drsných skandinávských podmínkách, v krajině hlubokých lesů, jezer a pustých plání, se mezi lidmi během dlouhých večerů vypráví legenda. Legenda o stromu... Říká se mu Craftovník. Zvěsti o něm se poprvé objevily někdy před 40 lety. Nikdo vlastně neví, jak vypadá. Nikdo ani neví, kde roste. To všechno až do chvíle, než jednou jedinkrát za svůj život rozkvete, aby nakonec vydal ty nejpodivnější plody, které kdo kdy spatřil..

Tajemství této legendy bylo odhaleno ve čtvrtek 14. 9. 2017 v podvečer, za nevlídného, vpravdě severského počasí. V tento čas se vydalo několik odvážlivců hledat bájný strom, jehož semeno zasadili Stratílkovi již před 25 ti lety. Pomocí několika indicií, které byly postupně odtajňovány na sociálních sítích, museli hledači zjistit, kudy vede trasa. Hledání odstartovalo před Domem sportu Stratílek, kde se zájemci o plody Craftovníku dozvěděli, že musí uběhnout přibližně 10 km. Na cestě se postupně dozvídali další nápovědy, které jim odhalovaly, kudy se vydat dál. Pouť za plody Craftovníku nebyla tedy jen o zdolání několika kilometrů, ale zároveň prověřila i bystrou mysl všech zúčastněných. Nakonec se všem podařilo bájný strom najít, u něj na všechny úspěšné hledače čekala velká odměna – jeho plody v podobě funkčních triček Craft. Tyto dárky nechala zdarma očesat společnost Dům sportu Stratílek v rámci oslavy výročí 25 let od jejího založení. Na organizaci celé akce se podílely také Růžofffky v běhu a několik dobrovloníků za což jim patří velký dík!

Všem účastníkům gratulujeme, protože cesta k cíli nebyla úplně snadná a deštivé počasí spolu se silným větrem velice ztížilo celé hledání. Hodnotné dárky ale vyvážily veškeré strasti putování -  kdo se na pátrání vydal, určitě nelitoval. Navíc bájný Craftovník vydává své unikátní plody jen zřídka.

FOTOGRAFIE Z TÉTO AKCE NALEZNETE ZDE

Co je to Craftovník? Dávno pradávno před 40 lety daleko na severu v drsných podmínkách vyrostl strom Craftovník. Divoká bouře a silný vítr zanesly jedno jeho semínko až k nám do Litomyšle. To tehdy, před 25 lety, našli Stratílkovi a zasadili. Díky každodenní péči ze semínka vyrostl zdravý strom. Dům sportu Stratílek letos slaví 25 let od založení firmy a jako dárek odtajní, kde Craftovník roste. I ty můžeš získat jeho podivuhodné plody! Jak na to? Stačí sledovat tento web, facebook Domu sportu Stratílek, případně facebook Růžoffky v běhu. Každý den zde budeš dostávat indicie, kde a kdy začne hon za plody Craftovníku. Pamatujte, kdo dřív přijde (doběhne ke Craftovníku), ten dřív mele a Craftovník nevydá víc než 40 plodů. Sleduj nás, trénuj běh i bystrou mysl a tričko Craft bude tvé. Těšíme se na vás! Dům sportu Stratílek  

PRVNÍ INDICIE

 

Odtajňujeme, kde hon za plody Craftovníku odstartuje - před firmou, která prodává sportovní vybavení a slaví letos 25 let výročí od založení. Sídlí na Smetanově náměstí v Litomyšli. Sportovci ji znají, jako své boty :-)

DRUHÁ INDICIE

Craftovník je listnatý strom, který neroste přímo v Litomyšli, ale v jejím nejbližším okolí. Indicie tě k němu poměrně spolehlivě navedou.

Zítra v 18:00 startujeme! Od pondělí tušíš odkud - od Domu Sportu Stratílek - Smetanovo nám.91, Litomyšl. Indicie během závodu tě dovedou ke Craftovníku. Plody Craftovníku právě dozrály.

Zobrazit více aktualit